Informační systém PTV
       
       
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
       
Kontrolér PTV (ProducTVity Station) fy Red Lion je ústřední částí systému „plant floor visual management“. Sbírá požadované údaje z výrobního procesu - diskrétní binární a analogové veličiny pomocí I/O modulů a digitální údaje z PLC a kontrolérů pomocí komunikačních kanálů (Ethernet, RS485, RS232 a dalších). Tyto údaje zpracuje do podoby klíčových ukazatelů (KPI – např. výkon linky, produktivita, aktuální stav linky atd.), které zobrazí v reálném čase na připojeném LCD TV ve funkci velkého informačního panelu. Výběr a zpracování údajů a forma zobrazení je dána uživatelskou aplikací běžící v PTV. Vytváří se velmi racionálním nástrojem Crimson3. 
PTV má svůj data a event logger, který ukládá vybrané údaje a události na CompactFlash paměťovou kartu, takže lze kdykoli dohledat historii výrobního procesu. Díky vestavěnému FTP serveru se tyto logy mohou automaticky archivovat na firemním serveru. Logy jsou ve formátu csv a lze je přímo zobrazit v Excelu nebo ve formě grafu v aplikaci V-graph. Web server umožňuje zobrazení virtuálního panelu na PC, tabletu nebo chytrém telefonu s přístupem na internet. 
Pro komunikaci s automatizačními elementy výrobní linky (PLC, kontroléry, PID regulátory, pohony, čidla atd.) je k dispozici více jak 300 komunikačních protokolů. Rozšiřující slot modulu PTV lze osadit GSM modemem nebo komunikační kartou s rozhraním CANopen, DeviceNet, Profibus nebo s dalším portem RS232/485 či Ethernet. 
další informace: PTV datasheet
7 klíčových ukazatelů výroby